En Çok Kullanılan WordPress Temaları


582 shares

Kullanılan işlemler ve özellikler bakımından bir çok kurumsal kişi ve kişiler, blog yazarları, e-ticaret yapanlar vb. insanlar kolay kullanım temalarını tercih ederler. Bu tercihlerden dolayı en çok kullanılan wordpress temalarını listeliyorum. Bu temalar sayesinde işlerini kolayca yürütebilir ve yönetebilirsin. Temaların çeşitli özellikleri sayesinde kısa zamanda ön plana çıkabilirsin. Bütçene uygunsa bu süper özellikli temaları almaktan kaçınma.

 

1. Newsmag 4 – Gazete Dergisi WordPress Teması

newsmag 4 en çok kullanılan wordpress teması
newsmag 4 wordpress temasına ait görsel
Newsmag kolayca makale ve blog yazıları yazmak için izin veren modern bir WordPress temasıdır. Temanın sahibi güncelleme ve çeşitli konularda destek sağlamaktadır. 
Newsmag 4 teması ile bir haber, gazete, dergi, yayın veya inceleme sitesi hazırlayabilirsiniz. Ayrıca YouTube videoları destekler ve bir derecelendirme sistemi vardır. Seo uygulamaları için ideal temalardan biridir. Daha önceki sitelerimde bu temayı da kullanmıştım. Özellikle newspaper gibi gelişmiş haber temalarında olan tagdiv eklentisi ile kolaylıkla sayfa tasarımı yapabilirsiniz. Elemantor eklentilerinden bile daha fazla özellik olduğunu söyleyebilirim. Bir site için çalıştığımda newsmag teması varken Google Adsense üzerinden onay almıştı. Gerçekten adsense ve seo uyumlu bir tema. 
Ayrıca diğer sitelerden farklı olarak herhangi bir eklenti kullanmadan tagdiv eklentisi sayesinde kullanıcı, yazar sayfasını profesyonelce kurma ayrıcalığınız var. Buddypress gibi çoklu üyelik sistemleri içinde adeta biçilmiş bir kaptan. Bu tema için şunu söyleyebilirim; haber ve blog türünden siten varsa eğer mutlaka almalısın.
Newsmag 4 teması 15.5 K+ indirme ile en çok kullanılan temalar arasındadır. Aşağıdaki demodan inceleyebilir dilerseniz indirebilirsiniz.

2. Lets Blog WordPress Teması

lets blog en çok indirilen wordpress teması
lets blog wordpress temasına ait görsel

Lets Blog teması minimal ve sade tasarım sevenler için ideal bir wordpress temasıdır. WordPress sürümünün son teknolojisi ile üretilmiştir. Blog ve dergi teması olarak tasarlanmış olup responsive yani mobil duyarlı wordpress temasıdır. Özellikle iphone ve ipad kullanıcıları için özel tasarımıda bünyesinde bulundurarak rakiplerinin önüne çıkmayı başarmıştır. Seo ve hız açısından bayağı önde olduğunu söylemek isterim.

Özellikleri

  • Çoklu dil için WPML eklenti desteği
  • Mega Menü Desteği
  • Tek Tıkla Demo İçe aktarma özelliği
  • Ultra keskinlikte kullanılan grafikler
  • Ajax arama desteği
  • Google ile uyumlu yazı fontları
  • 9 dan fazla blog kombinasyonu
  • Css ve javascript sıkıştırma özelliği (Hız için en çok tercih edilen özellik)
  • Daha fazlası…

Lets blog teması en çok indirilen wordpress temaları arasındadır. Bugüne kadar toplamda 3.3 K+ kişi indirmesi ile rakiplerin önüne geçmeyi başarmıştır. Aşağıdaki demodan temayı önizleyebilir ve indirebilirsiniz.

DEMO / İNDİR

3. Bimber 8 – Viral Magazin WordPress Teması

bimber 8 en çok kullanılan wordpress teması
bimber 8 sürümünü gösteren görsel

Bimber 8 viral magazin wordpress teması, blog, haber, magazin siteleri için bünyesinde bulunan buddypress desteği, test, quiz gibi çeşitli formları bulunan onedio tarzı wordpress temasıdır. Bu temanın özellikleri saymakla bitmez. Sürekli güncellenen ve tasarım, görsellik ve seo uyumu ile ön plana çıkan temalardan birisidir. Bu temada en çok seveceğiniz özelliklerden biride onedio sitesinde olduğu gibi facebook test, soru-cevap gibi bir çok çeşitli quiz eklentisini içinde barındırıyor.

Ek olarak Bimber 8 teması, çoklu üyelik sistemi ile budypress eklentisine kolayca entegre oluyor ve rozet, puan gibi özellikleri de ekliyor. Bu da siteye inanılmaz özellikler katma imkanı oluyor. Önceki web sitelerimde bu temayı sıklıkla kullanmıştım. Kısaca şunu diyebilirim ki benim gibi tasarım ve özellik aşığı iseniz kesinlikle bu temayı alın.  Başka bir tema aramanıza gerek yok. Ayrıca bir çok kişi tarafından tercih edilen temaların arasında geliyor.

Bimber 8 viral wordpress temasını daha önceki en efsane viral magazin wordpress temalarında listelerken, popülerlik kriterini göz önüne almıştım. Bu tema 12.4 K+ indirme ile ortalama 5 üzerinde 4.78 puan alması ile fazla düşünülmeden indirilebilecek bir tema. Aşağıdan demoyu önizleyebilir ve indirebilirsiniz.

DEMO / İNDİR

4. Digiqole – Haber Dergisi WordPress Teması

digiqole en çok kullanılan wordpress teması

Digiqole Haber dergisi wordpress teması, Küçük Şirket ve İş Haberleri için Basit, Kullanımı Kolay bir WordPress Tema. Bootstrap4 çerçevesi, Elementor Builder, mükemmel bir Haber Dergisi Web Sitesi için benzersiz ev varyasyonları ile inşa edilmiş bu şaşırtıcı Haber Dergisi teması.

Digiqole ayrıca Haber Sekmesi, Haber Slider, Haber Listesi, Haber Video bloğu, Haber Atlıkarınca vb gibi 20+ Haber Blokları ile birlikte gelir. Ayrıca RTL Haber ve RTL Dergi Sitesi için destek vardır. Bir Haber / Dergi Web Sitesinden en iyi şekilde yararlanmak için Karanlık Mod ve göz alıcı ev varyasyonu elde edersiniz.

Bu tema 1.4 K+ indirme ile ortalama 5 üzerinde 4.85 puan alması ile fazla düşünülmeden indirilebilecek bir tema. Aşağıdan demoyu önizleyebilir ve indirebilirsiniz.

DEMO / İNDİR

5. Voux – Kapsamlı Bir Dergi WordPress Teması

voux en çok kullanılan wordpress teması

Voux, ayrıntılarla bezenmiş mutlak bir dikkatle tasarlanmıştır. İçinde, hızlı bir şekilde kalkmak ve koşmak için kodlamadan güzel hazırlanmış ev stili bulacaksınız. Tabi ki, sadece satın alma da dahil olmak üzere endüstri standardı ile en iyi sayfa oluşturucu, görsel besteci ile kendiniz oluşturabilirsiniz. En yüksek kalite standartlarına göre kodlanan Voux, günümüz cihazları için tamamen Duyarlı ve Retina Hazır Ekranlarda bile piksel mükemmelliği ile ölçeklendirilir.

Bu tema 7.7 K+ indirme ile ortalama 5 üzerinde 4.40 puan alması ile en çok kullanılan wordpress temalarından birisi. Aşağıdan demoyu önizleyebilir ve indirebilirsiniz.

DEMO / İNDİR

6. uthentic – Lifestyle Blog ve Dergi WordPress Teması

authentic en çok kullanılan wordpress teması

Authentic wordpress teması, sade ve minimal temalardan bir tanesidir. Yaşam tarzını yansıtıcak blog, dergi ve magazin türünde siteler için ideal konumdadır. Kendi içerisinde bulunan özellikleri ve dikkat çekici tasarımları ile vazgeçemeyeceğiniz temalar arasındadır. Eğer temalarda aradığınız özellik basit kullanım yani kolay özelleştirebilir özelliği ise tam aradığınız tema diyebilirim. Mobil uyumlu ve hızı ile de ön plana çıkan bu tema sayesinde içeriklerinizi arama motorlarında en üst sıralara çıkarma şansınız olacak.

Ayrıca en iyi organik hit alma sitelerinden biri olan pinterest entegresi ile yazılarınız kolayca indeks alacaktır. Kısaca şunu diyebilirim. Blog ve dergi türünde siteler için en kısa sürede google gibi arama motorların üst sıralara çıkmak ve ayrıca hız ve adsense uyumlu tema arıyorsanız tercihleriniz arasında bu tema olmalı.

Bu tema 6.2 K+ indirme ile ortalama 5 üzerinde 4.96 puan alması ile en çok kullanılan wordpress temalarından birisi. Aşağıdan demoyu önizleyebilir ve indirebilirsiniz.

DEMO / İNDİR

7. VideoPro – Video WordPress Teması

videopro en çok kullanılan wordpress teması

Videopro wordress teması, video içerik üreticileri için youtube entegresi bulunan en iyi wordpress temalarından biridir. Bu temanın görünüşü youtube ile benzer şekilde özdeşleşmiştir. Temada bulunan amp desteği ile mobil aramalarda rakiplerinizin önüne çıkmak mümkün. Ayrıca benzer şekilde youtube da olduğu gibi video yüklerken ki tasarım bu temada benzer şekilde. Temada bulunan membership yani çoklu üyelik sistemi ile birlikte kullanıcıları yönetebilir, istediğiniz biçimde şekillendirebilirsiniz. Çoklu üyelik sistemi, arama motorlarında üst sıralarda kalmanın yolların bir tanesidir. Ayrıca vimeo gibi diğer video içerik sağlayıcıları da desteklemektedir.

Kısaca şunu demem gerekirse; aradığınız youtube tarzı wordpress teması, çoklu üyelik sistemi, canlı yayın desteği, mobil uyumlu wordpress teması, seo ve hız ise kesinlikle tercih edilebilecek bir temadır.

Bu tema 4.4 K+ indirme ile ortalama 5 üzerinde 4.28 puan alması ile en çok kullanılan wordpress temalarından birisi. Aşağıdan demoyu önizleyebilir ve indirebilirsiniz.

DEMO / İNDİR

 


Like it? Share with your friends!

582 shares

What's Your Reaction?

Unuseful Unuseful
0
Unuseful
Useful Useful
0
Useful

Comments

comments

Powered by Facebook Comments