Samsung Galaxy Watch Active 2 Android İçin En İyi Akıllı Saat


847 shares

Teknoloji oldukça gelişiyor. Ve yakalamak peşinde koşmak bir hayli zor görünür. Bunların en iyi örneklerinden biride akıllı saatlerdir. Akıllı saat teknolojisi, analog saatten yerini dijital saate aldığından beri hız kazandı. Bunlardan biri de Samsung firmasının son yıllarda geliştirdiği Galaxy Watch Active 2 olarak karşımıza çıkıyor.

Samsung’un Galaxy Watch Active 2 Android’i çalışmayabilir, ancak mevcut en iyi Android uyumlu akıllı saattir.

Galaxy Watch Active 2, burada gözden geçirildiği gibi 289 £ maliyetle 269 £ ‘dan başlıyor ve firmanın 10. akıllı saati. Samsung 2013’ten beri akıllı saatler yapıyor ve gösteriyor – Galaxy Watch Active 2, Apple Watch Series 5’in en parlak tarafı.

İnce ve şık tasarım

samsung galaxy watch active 2 incelemesi

Active 2, her ikisi de 10,9 mm kalınlığında 40 mm ve 44 mm boyutlarında gelir. 44mm versiyon, alüminyum 44mm Apple Watch Series 5’ten 6,5g daha hafif ve Fossil Gen 5’in sadece üçte biri kadar kayışsız 30g ağırlığındadır .

Ekranın kenarındaki ince çerçevenin düzgün bir numarası var: dokunmaya duyarlı ve önceki Samsung akıllı saatlerinde dönen çerçevelere benzer bir döner kontrolör gibi davranıyor.

Listeler arasında gezinmek, ekranlar arasında gezinmek veya her bir artış için küçük titreşim tıklamaları ile sayıları ayarlamak için parmağınızı kenarda kaydırın. Wear OS’deki dijital kronların aksine, tüm sisteme iyi entegre edilmiş basit ve etkili bir kontrol şeması . Musluklar, tokatlamak, fiziksel bir geri düğmesi ve bir apps düğmesi geri kalanını halleder.

Active 2, 50 metre derinliğe kadar suya dayanıklıdır ve kazara aktivasyonu önlemek ve dışarı çıktığınızda sıvı hoparlörü temizlemek için özel bir su moduna sahiptir. Saat, yüksek kaliteli bir silikon kayışla birlikte gelir ve standart 20mm saat bantlarını alır.

Active 2, her ikisi de 10,9 mm kalınlığında 40 mm ve 44 mm boyutlarında gelir. 44mm versiyon, alüminyum 44mm Apple Watch Series 5’ten 6,5g daha hafif ve Fossil Gen 5’in sadece üçte biri kadar kayışsız 30g ağırlığındadır .

Dış mekanlarda kolayca okunabilen geniş, net ve parlak OLED ekranın yanı sıra mükemmel bir dijital ve analog saat kadranı seçimi ve üçüncü taraf tekliflerinin büyük bir mağazası da var.

 

samsung galaxy watch active 2 incelemesi

Özellikler

 • Ekran: 1.2in veya 1.4in AMOLED (364 ppi)
 • Kasa büyüklüğü: 40 veya 44mm
 • Kasa kalınlığı: 10,9 mm
 • Bant boyutu: standart 20mm
 • Ağırlık: 26g veya 30g
 • İşlemci: Samsung Exynos 9110 çift çekirdekli 1.15GHz
 • Rastgele erişimli hafıza: 0.75GB
 • Yığın hafıza / Bellek: 4GB
 • İşletim sistemi: Tizen 4.0 (Bir UI 1.5)
 • Su geçirmezlik: 50 metre (5ATM)
 • Sensörler: barometre, cayro, HR sensörü, ışık sensörü, mikrofon, hoparlör, NFC, GPS
 • Bağlantı: Bluetooth 5, wifi

Kaygan performans ve pil ömrü

samsung galaxy watch active 2 incelemesi

Samsung, akıllı saatleri için hem donanımı hem de yazılımı üretiyor ve gerçekten işe yarıyor. Her yerde performans hızlı, çabuk ve gecikmesiz. En iyi Wear OS saatlerinden bile çok daha iyi ve Apple’ın sunduğu kaygan deneyime çok yakın.

Ekran her zaman açıkken, 25 dakikalık bir çalışma veya yüksek doğruluk modunda izlenen iki saatlik bir yürüyüşle bile Active 2’den kolayca iki günden fazla pil alırım.

Active 2, saatin arkasına manyetik olarak takılan bir disk kullanarak iki saatin altında kablosuz olarak şarj olur. Saati, Powerershare ve uyumlu kablosuz şarj cihazlarıyla Samsung akıllı telefonun arkasından da şarj edebilirsiniz.

 


Like it? Share with your friends!

847 shares

What's Your Reaction?

Unuseful Unuseful
0
Unuseful
Useful Useful
0
Useful

Comments

comments

Powered by Facebook Comments